Lieve mensen,
Hoewel ik tot nu toe pas één keer ben afgewezen voor een woning, werd bij die eerste afwijzing al duidelijk hoe moeilijk het is om een eigen plek te vinden.
De reden? Ik heb schulden en er ligt loonbeslag op mijn inkomen. Hoewel er in Nederland een beslagvrije voet bestaat – waardoor ik altijd voldoende inkomen zou moeten overhouden om de huur te betalen – blijft dit een struikelblok bij woningcorporaties. Bovendien eisen ze extra begeleiding, alleen omdat ik ooit drie maanden in mijn auto heb gewoond. Dat voelt oneerlijk, en ik ben vastberaden om me hier niet bij neer te leggen.
Inmiddels heb ik een advocaat in de arm genomen; hieraan is een eigen bijdrage van € 176,- verbonden. Dit is een bedrag dat ik, met mijn beperkte financiële ruimte, moeilijk kan opbrengen. Toch zijn deze juridische stappen noodzakelijk om mijn woonkansen te vergroten.
Sinds augustus vorig jaar ben ik gelukkig niet meer dakloos en woon ik in een tijdelijke woonvoorziening voor ex-daklozen. Deze stap voorwaarts koester ik enorm. Toch wil ik niets liever dan écht zelfstandig wonen en mijn toekomst opbouwen. Door het loonbeslag blijft er echter weinig over om te sparen voor inrichting, juridische kosten en andere uitgaven – zoals vrije dagen opnemen om al het papierwerk te regelen.
Daarom zet ik deze actie op.
Met jouw donatie help je mij niet alleen aan meubels en basisbenodigdheden, maar ook met juridische kosten en het opvangen van inkomensverlies. Elke bijdrage, hoe klein of groot, brengt me dichter bij een veilige en zelfstandige toekomst in mijn eigen huis.
Wil je liever spullen doneren, hier is mijn lijst met spullen die ik nog nodig heb:
https://verlanglijst.online/ar93e2ra
Wil je mijn verhaal lezen, dan verwijs ik je graag naar dit artikel verschenen in het Nederlands Dagblad.
Je kunt me ook volgen op X (voorheen Twitter) onder gebruikersnaam @nieuwestart2025.
Liefs en alvast heel veel dank voor je steun.,
Michèl